تبلیغات
اخبار بازی های جدیدو نقد وبررسی بازی ها- عکس های مربوط به گیم های مختلف - Tekken 2
 
اخبار بازی های جدیدو نقد وبررسی بازی ها- عکس های مربوط به گیم های مختلف
Only Game in the world
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : Reza Mirzaeiسلام به همه امیدوارم که  حال شما خوب باشه  از این به بعد در مورد نسخه 2 بازی tekken مطلب قرار خواهیم داد لبطه به احتمال از   یک پست بیشتر نخواهد بود سعی بر این است که خیلی زود و خلاصه قسمت های مختلف بازی tekken را معرفی کنیم تا به پیشنمای کاملی از بازی tekken Tag 2 برسیم و بعد از ان به بیوگرافی کاراکتر های مختلف بازی خواهیم پرداخت . با تشکر

بازی tekken 2 دومین نسخه از سری بازی های tekken است که  بعد از مدتی که نسخه اول عرضه شد برای پلتفرم های خاصی منتشر شده است. این بازی ابتدا به صورت ARCADE در سال 1995 عرضه شد و تغریبا" بعد از یک سال یعنی در سال 1996 برای PS1 منتشر شد. بعد از مدت ها دوباره Arcade Mode این بازی برای PS2 با عنوان Tekken5 عرضه شد و دو سال بعد در سال 2007 برای PS3..PSP..PSN منتشر شد که توانست به موفقیت خوب اضافه کند.

گیم پلی Tekken 2  تغریبا" همانند نسخه اول یعنی tekken 1 بود با کمی تغییر ات جزئی برای بهبود کارایی . در این نسخه از پشت صحنه 2D استفاده شده بود که می توان گفت یکی از تغییرات مهم در بازی بود و باعث جذب fan های بیشتری به خود شد البته عوامل زیادی در جذب طرفدار برای این بازی نقش ایفا می کردند این مورد تنها یکی از موارد جذابیت بازی بود. بازی به طور 80 درصد به گیم پلی توجه داشت و برای بهبود ان مسوئلین تمام تلاش خود را می کردند با این حال انها از داستان بازی نیز چشم پوشی نکردند و داستان خوبی برای این قسمت در نظر گرفتند. بازی در واقع گیمپلی بازی با چهار دکمه یا به زبان بهتر با چهار حرکت ساده یعنی left punch, right punch, left kick, and right kick انجام می شد. البته در این نسخه این قابلیت هم وجود داشت که شما زمانی که جهت های حرکتی را به جهت های مخفی می گرفتید حرکت ها جدیدی در بازی انجام می شد که این قابلین بهبود وپیشرفت چشم گیری داشت. یکی از مثال هایی که می توان به تغییرات حرکتی اشاره کرد شخصیت Kazuya Mishiama است که توانایی انجام هر کاری را دار.

داستان بازی :

مسابقات جهانی به فینال خود در حال نزدیک شدن است و رقابت ها سنگین شده است و همه چشم به شخصیت های اصلی دارند  این بار چه کسی بهترین خواهد بود. در این مسابقه بزرگترین جایزه ممکن در نظر گرفته شده است وکسی که بتواند در مسابقه نهایی شخصیت اصلی و محوری بازی یعنی Heihachi Mishima را شکست دهد می تواند به بزرگرتیم جایزه دست پیدا کند که در دنیای tekken تک و بزرگ است. این مسابقات وسط Mishima Zaibatsu حمایت می شود. بزرگترین مسابقات در ابتدا با 8 کاراکتر اصلی شروع شد . کسی که به قهرمانی می رسید می توانست به تمام دنیای بازی حکم رانی کند ولی با حضور شخصیت هایی مانند Kazuya کسی نمی توانست به پیروزی فکر کند. بازی در مکان های خاصی برگذار می شد و تنها یک نفر می توانست از مسابقه خارج شود این به معنی کشته شدن فرد دیگربود ؟ البته در ظاهر کشته می شد ولی در سری مسابقات بعدی شخصیت های مختلف بازی حضور موفقی داشتند و باعث جذابیت بازی می شدند.

تمام کسانی که در این مسابقات شرکت می کردند فقط برای رسیدن به پول و مقام بود در حالی که تنها یک نفر فقط و فقط برای شکست داند میشیما امده بود و به جوایز مسابقات توجه ای نداشت این فرد که تنها برای به مبارزه میشیما امده بود و فقط برای رسیدن بهKing of Iron Fist این فرد کسی نبود جز Kazuya Mishiama در است Kazuya پسر خونی Heihachi Mishima که تنها می خواهد از پدر خود انتقام بگیرد Kazuya برای این برگشته است که پدرش می خواست او را بکشد البته مقصود وی اموزش او بود نه کشتن وی ولی چون Kazuya در اثر حرکت پرد خود زخم عمیقی برداشته بود و برای اثبات این که وی از پدر بهتر است به مسابقات اماده بود. چون تمام مسابقات بر روی کوه ها و مکان های با شیب زیاد انجام می شد وی انتظار داشت که پدر خود را از کوه با پایین پرتاب کند تغیربا" همان کاری که پرد با پسر در زمان کودکی پسر انجام داده بود  ایا وی این کار را می کند یا نه؟

در ابتدای بازی Kazuya از مسابقت خسته شده بود و تمام تلاش خود را بر رسیدن هر چه سریعتر به پدر انجام می داد برای همین که زودتر به پدر برسد از قدرت فوق بشری خود که Devil به او داده بود استفاده می کرد و شخصیت های مختلفی که برای مبارزه با او امده بودند را شکست می داد . در طی مسابقه که میشیما و کازویا داشت میشیما بنا به دلایلی مسدوم می شود و این امکان برای کازویا پیش می اید تا پرد را شکست دهد. کازویا به اهستگی به پدر نزدیک می شود و به او دوران کودکی خود را یاداوری می کند زمانی که کودکی بیشن نبود که میشمیا او را از دره ای به پایین انداخته بود پدر و پسر چشم به چشم همه چیز به کازویا بستگی دارد. کازویا شروع به دوره کردن تاریخ می پردازد و  خاطرات تلخ را دوباره زنده می کند و میشیما از کار های خود پیشمان می شود ولی در اخرین لحظات کازویا پرد را  تغریبا" با قدرت devil طلسم می کند و او را به پایین پرت می کند تا بمیرد زمانی که این کار را می کند تنها کاری که می کند این است خنده و خنده پدر حالا من به قدرت برتر تبدیل شدم و تو تنها هستی مانند کودکی من تو باید بمیری  مرا به یاد خواهی داشت  .

از این ماجرا دو سال می گذرد Mishima Zaibatsu زیر سلطه کازویا است در این زمان این منظقه به بزرکترین و قدرتمند ترین نقطه جهان تبدیل شده است و هر روز که می گذرد به قدرت کازویا و این منطقه افزوده می شود و می توان گفت که تمام مسابقتی که تحت نظرات کازویا است در تمام نقاط جهان سایه افکنده است. در ظاهر دو سال از مرگ میشیما می گذرد ولی ایا واقعا" او مرده است من یکی که فکر نمی کنم بهتر از ادامه را بخوانید:

کازویا در سایه ها ناپدید شده است به خاطر اینکه روح خود را به devil فروخته است . هر چند بعد از این اتفاق شایعه شده بود که قدرت کازویا بیشتر و بیشتر شده و به حد کمال خود رسیده همچنین تاریکی در این دوره بر دنیا سایه افکنده است این امر باعث اشفتگی خاطر مردم شده است ایا این اتفاق واقعا" می افتد.

بعد از مدتی که اولین دوره بزرگترین مسابقات مردان اهنگی تمام می شود دو باره بعد از 3 سال اخباری  از مقر فرماند ه ای کازویا به بیرون درز می کند که دومین دوره این مسابقات بر گذار خواهد شد. بازهم Mishima Zaibatsu کانون اصلی مسابقات قرار می گیرد ولی اینبار جایزه این مسابقه بزرگتر از مسابقه قبلی خواهد بود و همگان را به شوق خواهد اورد .

با این وجود و اخبار منتشر شد چیزی مطرح می شود زنده بودن میشیما وی از سقوط مرگبار که توسط پسرش کازویا ترتیب داده شده بود نجات پیدا کرده است البته به لطف نیرو های مافوق بشری  امکان پذیر شد در همین لحظه وی به این مسائل فکر می کند و نتیجه می گیرد که باید به تمرنیاتی دست بزند  تا قدرت از دست داده خود را باز پست بگیرد  برای همین علاوه بر این که تمرینات بدنی خود را اغاز می کند به تمرنات هوازی نیز می پردازد که در اینده به کار خواهند امد  به خصوص در زمان در گیری با کازویا به قدرت ذهن نیاز خواهد داشت. وی تصمیم می گیرد که به مسابقات مردان اهنگین یا همانKing of Iron Fist Tournament 2  باز گردد . در این زمان است که دوباره دو کاراکتر اصلی  و مبارز که بر علیه هم دیگر هستند دوباره رو در رو می شوند کازویا و هیهاجی میشیما دوباره بهم می رسند اینبار احتمال پیروزی میشیما بیشتر است زیرا وی برای انتقام امده است و دیگر پول برای او اهمیتی ندارد . در حالی که کازویا از حضور پدرش در مسابقات ناراضی بود ولی چاره ای نداشت و برای حفظ ابروی خود هم باید با میشیما مقابله می کرد.  با این وجود زمانی که بازی به پایان رسید هیهاجی میشیما با هلی کوپتری پرواز کرد در حالی که کازویا بیهوش بود و درون هلیکوپتر در کنار هیهاجی بر روی کوه های اتشفشانی پرواز می کردند که هیهاجی پسر خود را به پایین پرت می کند در نسخه 4 سری بازی tekken نشان داده می شود که کازویا به وسیله پدر خود به درون کوه اتشفشانی پرت شده است. ای بود داستان ما.

 

بازگشت کاراکتر ها و حضور انها در این نسخه:

Hihachi Mishiam

Paul Phoenix

Michelle Chang

Nina Williams

King

Yoshimitsu

Kunimitsu

Anna Williams

Lee Chaolan

Kuma

Ganryu

Prototype Jack

Armor King 1

Wang Jinrei

Kazuya Mishima

Devil

Marshall Law

کاراکتر هایی که به تازگی به بازی اضافه شده اند و البته تعدادی از انها به صورت قفل در بازی حضور دارند که عبارتند از:

Jun Kazama

Lei Wulong

Jack-2

Baek Doo San به صورت قفل در بازی

Bruce Irvinبه صورت قفل در بازی

Rogerبه صورت قفل در بازی

Alex به صورت قفل در بازی

Angel به صورت قفل در بازی

در این قسمت به Stagesکه شخصیت های مختلف در ان حضور دارند و مسابقات خود را انجام می دهند  می رسیم:

Jun Kazama - Morning Fields Countryside, England

Yoshimitsu - Serene Forest, Japan

Nina Williams - Athens, Greece

Marshall Law - The Great Wall, China

Heihachi Mishima - Pagoda Temple, Japan

Paul Phoenix - New York City, USA

Jack-2 - Akibahara, Russia

King - Church Sanctuary, Mexico

Michelle Chang - Arizona Desert, USA

Lei Wulong - Hong Kong Rooftops, Hong Kong

Wang Jinrei - Machu Picchu, Peru

Kunimitsu - Cambodian Wetlands, Cambodia

Anna Williams - Taj Mahal, India

Baek Doo San - Korean Temple, South Korea

Lee Chaolan - Chicago Launch Pad, USA

Kuma - Acropolis, Greece

Prototype Jack - London Ruins, England

Armor King - Nowhere Desert, USA

Ganryu - Kyoto at Sunset, Japan

Bruce Irvin - Grand Canyon, USA

Kazuya Mishima - Eternal Darkness

Devil/Angel - Mirror Darkness

Roger - Beach, Fiji

Alex - Acropolis or Beach (Tekken 2)

 

جزئیاتی که در بازی بی اهمیت هستند و Stage هایی که کاراکتر ها در ان حضور دارند دیده می شود به طور مثال: می توانید ببینید که Big Ben در Stage شخصیت P.Jack حضور دارد ولی داغون شده است . یا اینکه می توانید دو برج تجارت جهانی را در Stage شخصیت Paul ببینید یا می توانید سنگ های خاصی را در محل بای Jun Kazama را ببینید.

دو توصیر خاصی که برای دو Boss اخر بازی طراحی شده است دو شخصیت Kazuya و Devil که می توانید حالت های خاصی که برای انها طراحی شده در حالی که برای دیگر شخصیت ها این قابلیت وجود ندارد را دید منظور از این قابلیت پشت صحنهpre-fight است که در حال Loading شدن بازی را نشان می دهد  این قابلیت دوباره در نسخه 6 بازی برای Kazuya و پسرش Jin Kazama و شخصیت دیگری با نام Azazel طراحی شد. یکی دیگر از جزئیاتی که در بازی قرار داده شده بود به این این اشاره داشت که هیهاجی زمانی که برای انجام مسابقه نهایی به بالای برج می رود به اسمان نگاه می کند  و در نهایت Logo بازی در اسمان نشان داده می شود این قابلیت در نسخه Tekken 5: Dark Resurrection هم وجود داشت. این بازی یکی از اولین بازی هایی بود که موزیکهای  بازی را  می توانستید  با هم در منوی خاص خود میکث کنید. نکته دیگر بازگشت شخصیت های مختلف نسخه اول بازی tekken به این نسخه بود به طور مثال با وجود Jack-2به صورت قفل در بازی شخصیت Prototype Jack نیز در بازی حضور داشت. نکته پایانی به زمانی بر می گردد که هیهاجی کازویا را شکست داده است و او را به بالای کوه های اتشفشانی می برد  بیشتر منظور به لباس کازویا است که در نسخه دو زمانی که با پدر مبارزه می کرد لباس کهنه و خاصی بر تن داشت در حالی که در نسخه 4 بازی لباس جدید به تن کرده بود ایا دوباره پدر و پسر با هم بودند و متحد شده بودند!!!!

بله این هم نگاهی به داستان و شخصیت های حاظر  در بازی Tekken 2 منتظر tekken 3 باشید .

علیرضا محمد میرزائی

نوع مطلب : تردد رسمی سری بازی های Tekken، 
برچسب ها : tekken 2،
لینک های مرتبط :
شنبه 1 مهر 1396 09:58 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I will be
waiting for your next write ups thanks once again.
سه شنبه 14 شهریور 1396 02:57 ب.ظ
If you are going for best contents like myself, simply
go to see this web page all the time for the reason that it
gives feature contents, thanks
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:50 ب.ظ
Your style is very unique compared to other people I have
read stuff from. Many thanks for posting when you have the
opportunity, Guess I will just bookmark this blog.
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:01 ب.ظ
Do you have any video of that? I'd care to find out more details.
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 05:10 ق.ظ
Truly no matter if someone doesn't understand afterward its up to other users that they will help, so here it takes place.
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:17 ب.ظ
Right away I am ready to do my breakfast, afterward
having my breakfast coming over again to read additional news.
جمعه 11 فروردین 1396 09:32 ب.ظ
At this moment I am going away to do my breakfast, when having my breakfast coming again to read further news.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :