تبلیغات
اخبار بازی های جدیدو نقد وبررسی بازی ها- عکس های مربوط به گیم های مختلف - داستان tekken
 
اخبار بازی های جدیدو نقد وبررسی بازی ها- عکس های مربوط به گیم های مختلف
Only Game in the world
یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : Reza Mirzaei

سلام دوباره شرمنده که کمی دیر شد به خاطر مشکلاتی که پیش اومده بود نتونستم مطلب رو سریع تر از این اماده کنم . از این به بعد در مورد قسمت های مختلف tekken مطلب خواهیم نوشتن این مطلب اولین قسمت از بررسی بازی TEKKEN 1 است و سعی بر این است که هر قسمت از tekken را حداکثر در سه پسن جمع بندی کنیم تا به  به پیشنمایی از بازی Tekken TT 2 برسیم وقتی که این پیشنما را خوانید  مرحله جدیدی شروع می شوم تصمیم بر این داریم که بیوگرافی محبوب ترین کاراکتر ها در  همین پست قرار دهیم.  بعد از اینکه بیوگرافی پست هایی که خودم با دوستم که بهم کمک می کنه تمام شد  نظر سنجی قرار خواهیم داد مبنی بر این که شما به کدام کاراکتر رای می دهید که بیوگرافی اون کاراکتر رو در پست قرار دهیم این کار برای 4 کاراکتر انجام می شود . و بعد از  دیگه کار ما با tekken تمام می شود و اینبار شروع می کنیم که تردد کامل بازی resident Evil را اماده کنیم تا شما از ان نیز استفاده کنید . و در اخر از کسانی که علاقه به همکاری با بنده دارند اعلام می کنم که می توانید با Pm به بنده امادگی خود را برای همکاری اعلام کنید تا ما وظایفی را برای شما مشخص کنیم. از دوست خوبم  اقای  آرمین حسینی تشکر می کنم که اولین همکار من در این  پرژه بزرگ است و مطلبی که خواهید خواند را ارمین اماده کرده  خیلی ممنون از کسانی که ما را  با خواندن مطلب یاری می کنند.

 

TEKKENیکی از قدیمی ترین بازی های مبارزه ای است و اولین بازی است که از مفاهیمی استفاده کرده که در virtua fighter های sega یافت می شود.
مانند بازی های مبارزه ای دیگر،فرد یک کارکتر را از جمع کاراکتر ها انتخاب می کند و وارد مبارزه تن به تن با رقبا می شود.
Tekken
از برخی جهات با دیگر بازی های مبارزه ای تن به تن تفاوت دارد.در بازی های قدیمی مبارزه ای معمولا دکمه ها مطابق با قدرت حمله بود مثلا یه دکمه مشت قوی (strong punch) و دکمه ای دیگر لگد ضعیف (weak kick).اگرچه در Tekken هر دکمه به دست یا پای مبارز تعلق دارد اما با استفاده متنوع از دکمه ها میتوان حرکات ویژه ای را اجرا کرد.فرد با نگاه کردن به تصویر می تواند دستورهای مختلفی را اجرا کند (مثلا اگر کارکتر با پای راست به پایین لگد بزند،فرد دکمه های پایین،راست و لگد را استفاده کرده)
در حالت پیش فرض (default) دو دور (round) مبارزه وجود دارد اگرچه فرد می تواند بین 1 تا 5 دور را انتخاب کند،همچنین می تواند زمان هر دور را تغییر بدهد.اگر کاراکتر تا پایان دور تمام سلامت (به قول ما گیمر های ایرانی جان) خود را حفظ کند و قبل از تمام شدن زمان رقیب را شکست دهد گوینده می گویید: عالی! (perfect) و اگر مقدار بسیار کمی از جان کاراکتر باقی مانده باشد و پیروز شود،گوینده می گوید: شگفتا! (great) و اگر هر دو کاراکتر همزمان از پا بیافتند گوینده می گوید: هر دو شکست خوردند (double K.O).اگر زمان بازی به پایان برسد و هر دو کاراکتر هنوز مقداری جان داشته باشند کاراکتری به عنوان برنده معرفی می شود که جان بیشتری دارد.اگر هیچ کدام از این حالات رخ ندهد،گوینده اعلام می کند: مساوی (draw).در اغلب موارد گویند می گوید K.O یعنی یکی از کارکتر های پیروز شده ولی مقداری از جان خود را از دست داده.در بازی اسم محل مسابقه در گوشه سمت راست صفحه نوشته شده است.اسم محل ها از مناطق واقعی گرفته شده و شامل : Angkor Wat (کامبوج)،Szechwan (چین)،Monument Valley (آمریکا)،Chicago (آمریکا)،Kyoto (ژاپن)،Fiji (فیجی)،Windermere (بریتانیای کبیر)،Venezia (ایتالیا)،Acropolis (یونان)،King George Island (انتارکنیکا) و Chiba Marine Stadium (ژاپن) است اگرچه در بازی های بعدی Tekken نام محل ها پاک شد و حالتی عمومی تر پیدا کرد.
Heihachi Mishima
مالک قدرتمند و ظالم Mishima Zaibatsu (که منطقه ای چند ملیتی است که این مکان به عنوان اولین محل برگزاری مسابقه پادشاه مشت آهنین (King of the iron fist tournament) معرفی می شود ؛جایزه برنده مسابقه یک میلیارد دلار است. هشت رقیب وجود دارند که یکی از آنها فرد شکست ناپذیر مسابقه جهانی ( world champion) است،کسی که نسبت به جایزه مسابقه بی تفاوت است و می خواهد به تنهایی از Heihachi انتقام بگیرد.
اسم این مرد Kazuya Mishim است،پسر Heihachi.در گذشته وقتی Kazuya پنج سال داشت،Heihachi او را از یک صخره پرت می کند تا ببیند پسر واقعی او است یا نه (اگر Kazuya فرزند واقعی او می بود می توانست جان سالم به در ببرد و از صخره بالا بیاید) Kazuya جان سالم به در برد اما زخمی عمیق روی سینه اش ایجاد شد که داشت جان او را به آرامی می گرفت. Devil قبل از اینکه Kazuya بمیرد ظاهر شد...

 

Devil به او پیشنهاد داد که در ازای روحش،قدرتش را به او باز می گرداند تا انتقامش را از Heihachi بگیرد. Kazuya که غرق خشم و نفرت بود پذیرفت.
مسابقه پادشاه مشت آهنین (The King of the Iron Fist Tournament) برگزار شد و اکنون Kazuya یک قهرمان شکست ناپذیر است (تنها نقص رکورد او مساوی گرفتن در برار Paul Phoenix است، کاراکتر دیگری از بازی که میخواهد هم برنده مسابقه باشد هم Kazuya را شکست دهد). Kazuya وارد مسابقه می شود و به دور آخر می رسد، جایی که Heihachi منتظر اوست.
در بالای صخره ای که Heihachi قبلا Kazuya را از آنجا به پایین پرت کرده بود Heihachi و Kazuya به سختی در گیر مبارزه می شوند بعد از ساعت ها مبارزه شدید Kazuya توسط قدرتی که از Devil گرفته بود بر قدرت Heihachi غلبه می کند و او را بی هوش می کند. Kazuya پدرش را از زمین بلند می کند و او را از صخره به پایین پرت می کند. بعد از پیروزی لبخندی بر چهره اش نقش می بندد، حال Kazuya مالک جدید Mishima Zaibatsu است.

بعد ها Tekken به Play station منتقل شد. در نسخه (version) مربوط به Play station فرد با تمام کردن بازی و به دست آوردن FMVها می تواند کاراکتر های mid-boss را باز کند.
وقتی برای اولین بار بازی در کنسول بارگذاری (load) می شود، یک نسخه از Galaga پخش می شود. اگر فرد بتواند به تمام کشتی ها قبل از ناپدید شدن شلیک کند یک Devil مخفی،نسخه ای از Kazuya Mishima باز می شود که می توان با زدن دکمه start بر روی کاراکتر Kazuya آن را انتخاب کرد.
نسخه ی Tekken 5 Play station 2 نسخه Tekken arcade یه نمایش می گذارد (نسخه شبیه سازی شده همتای خودش همانند دو مورد دیگر که در حالت arcade history موجود بود).
در 2005 Namco مجددا Tekken را در NamCollection برای Play station 2 عرضه می کند تا پنجاهمین سالگرد کمپانی را جشن بگیرد.

Tekken
نظر مثبت بسیاری از نشریه ها را جلب می کند، منتقدان اظهار می کنند که یک شروع خوب برای سری های بعد است. این موفقیت و محبوبیت تا 6 عنوان ادامه می یابد. بازی Tekken در جامعه هنر های رزمی محبوبیت بسیاری پیدا می کند زیرا حرکات کاراکتر ها به شیوه (style) واقعی مبارزه نزدیک است.
Tekken
اولین بازی Play station بود که تا یک میلیون نسخه فروش داشت.
Guinness World Records
در سال 2008 رکورد های متعددی را به Tekken اعطا می کند. آنها شامل : اولین بازی Play station که یک میلیون نسخه فروش داشت، اولین بازی مبارزه ای به صورت 3D، همچنین پرفروشترین بازی سری های مبارزه ای برای کنسول Play station.

 
خیلی ممنون از دوست خوبمون آرمین حسینی رضوی (lucas kane)برای اماده کردن این مطلب با سپاس  فراوان.

نوع مطلب : تردد رسمی سری بازی های Tekken، 
برچسب ها : tekken، tekken1، tqkkqn2، tekken3، tekken4، tekken5، tekken6،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 20 فروردین 1396 11:33 ب.ظ
Very descriptive blog, I liked that a lot. Will there be a part 2?
شنبه 12 فروردین 1396 11:20 ب.ظ
Hello to all, it's in fact a pleasant for me to pay a visit this
web site, it contains useful Information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :